• Współpraca z UAM

• Zasady rekrutacji do Liceum Ogólnokształcącego im. Heliodora Święcickiego

w Międzyrzeczu

O przyjęciu do klasy pierwszej  decyduje:

• liczba punktów za wyniki egzaminu ósmoklasisty (sumę punktów procentowych uzyskanych z języka polskiego i matematyki mnoży się przez wskaźnik 0,35,  liczbę punktów procentowych z języka obcego nowożytnego mnoży się przez wskaźnik 0,3);

• liczba punktów uzyskanych z przeliczenia ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z 4 przedmiotów (j. polski, matematyka, historia, język obcy ujęty w szkolnym planie nauczania);

• przy ustaleniu punktów za oceny na świadectwie z zajęć edukacyjnych przyjmuje się następującą wartość ocen:

• celujący - 18 pkt.

• bardzo dobry - 17 pkt.

• dobry - 14 pkt.

• dostateczny - 8 pkt.

• dopuszczający - 3 pkt.

• za ukończenie szkoły podstawowej z wyróżnieniem - 7 pkt.

• uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponad wojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty lub turniejem międzynarodowym, ogólnopolskim:

• tytułu finalisty konkursu przedmiotowego - 10 pkt.

• tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 7 pkt.

• tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 5 pkt.

• uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty:

• dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego - 10 pkt.

• dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 7 pkt.

• tytułu finalisty konkursu przedmiotowego - 7 pkt.

• tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 5 pkt.

• tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 3 pkt.

• uzyskanie wysokiego miejsca  w innych  zawodach wiedzy, artystycznych lub sportowych na szczeblu:

• międzynarodowym - 4 pkt.

• krajowym - 3 pkt.

• wojewódzkim - 2 pkt.

• powiatowym - 1 pkt.

• w przypadku, gdy kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie z takich samych zawodów wiedzy, sportowych lub artystycznych przyznaje się jednorazowo punkty za najwyższe osiągnięcie;

• za  osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu - 3 pkt.

Maksymalna liczba punktów wynosi:

• za egzamin ósmoklasisty - 100 pkt.

• za ukończenie szkoły  z wyróżnieniem - 7 pkt.

• za cztery wybrane oceny na świadectwie ukończenia szkoły - 72 pkt.

• za osiągnięcia w  konkursach przedmiotowych, sportowych lub artystycznych - 18 pkt.

• za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej - 3 pkt.

RAZEM:  200 punktów

• Złóż podanie do szkoły

• Sekretariat: (+48) 95 741 25 88 Księgowość: (+48) 95 741 25 80 Fax: (+48) 95 742 73 30 tel. kom. 504240583