Nawigacja

 • 9 miejsce w województwie lubuskim !

  Ukazał się ranking "Perspektyw" "Licea 2020", wskazujący najlepsze licea ogólnokształcące w kraju i w poszczególnych województwach. Nasze liceum zostało sklasyfikowane na 9 miejscu w województwie lubuskim (awans z 10 w ubiegłym roku) i wyróżnione srebrną tarczą! "Przeskoczyliśmy" również o ponad 100 miejsc w ogólnym rankingu, zajmując 401 miejsce w Polsce!

 • 28 finał WOŚP w LO - 8445,00 zł.

  Drodzy uczniowie, rodzice i przyjaciele szkoły. Mamy najszczerszą przyjemność ogłosić, że w dniu dzisiejszym podczas 28 finału WOŚP zorganizowanego w naszej szkole ponownie pobiliśmy rekord!

  Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu uzbieraliśmy kwotę 8 445,00 zł!

  Dziękujemy wszystkim licytującym za otwarte serca!Bez Was nie byłoby to możliwe 😘😘😘

  Szczególne podziękowania należą się również dla:Salon Urody Hollywood, Makijaż permanentny, Kosmetologia estetyczna, Salon Kosmetyczny Nova, Ma Vie Salon Kosmetologii Specjalistycznej, Mai Matli, Salonów fryzjerski Berenika, Styl, fryzjerów Grzegorza Krawczyka, Przemysława Żaka, Marka Przewoźnego i Edwina Babiaka, Salon Fryzjerski Montibello Twój Fryzjer Anna Hadryś FaratRestauracja MAFIA MiędzyrzeczCzysta Kuchnia i Kawa / Restauracja i Kawiarnia / MiędzyrzeczIwona Krzywulska FotografiaSpectrum Fitness - Zdrowie - UrodaZłotnik ZiobrowskiPensjonat Pod StrzechaFizjopomoc MiędzyrzeczVanilla, Świat zabawek w Międzyrzeczu, wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję przekazując fanty na licytacje.

  Jesteście Wielcy!

   

 • Spotkanie wigilijne w LO.

 • Jakub Mikołajczak wyróżniony w konkursie "Mistrzowie i patrioci".

  W dniu 10 grudnia 2019 r. uczeń naszej szkoły, Jakub Mikołajczak z klasy Ib/4 odebrał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnienie za udział w konkursie „Mistrzowie i patrioci”. Konkurs był objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w obecności Ministra Sportu i Turystyki, Prezesa Zarządu Instytutu Łukasiewicza oraz pracowników Kancelarii Prezydenta.Autorem zdjęć jest Jakub Szymczuk.

 • Z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na maturę!

  W ramach współpracy z UAM w Poznaniu uczniowie naszego liceum uczestniczyli w bardzo interesujących wykładach. 1. Aktor, generał, kolejarz- prezydenci USA po 1945 roku.2. Ustroje państw europejskich.3. Transformacja systemowa w Polsce.

 • Kornelia Kręciszewska stypendystką Prezesa Rady Ministrów!

 • Klasa II a na lodowisku.

 • Wycieczka klasy Ia/4 i klasy Ib/4 na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 • Wykłady na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.

  26. 11 2019r. uczniowie klas II (grupa geograficzna) wzięli udział w warsztatach i wykładzie na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.

  1. Warsztaty komputerowe w programie Agisoft Metashape ( fotogrametryczne przetwarzanie obrazów cyfrowych i generowanie przestrzenne danych 3D).

  2. Wykład dr Małgorzaty Szczepaniak - "Geologiczne PUZZLE czyli ....Geologia regionalna Polski w zarysie".

   

 • Wycieczka klasy Ia/3 i klasy Ib/3 do Krypty Zasłużonych Wielkopolan i na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 • Trzecie klasy na wycieczce w Poznaniu.

 • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 • Filip Siuda nagrodzony w ogólnopolskim konkursie literackim.

  Ze świata literatury ...„Jury XXXVII Wojewódzkiego i XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA’ 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej ma zaszczyt poinformować, że w tegorocznym przeglądzie wzięło udział 509 autorów z całej Polski, którzy nadesłali 1206 utworów. 334 uczniów szkół podstawowych nadesłało 741 utworów. 61 uczestników przeglądu z likwidowanych w Polsce gimnazjów przesłało 133 utwory. 114 uczniów szkół średnich zaprezentowało 332 prace.Po zapoznaniu się z wszystkimi utworami – jury w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba, Irena Edelman (sekretarz) postanowiło uhonorować drukiem w „lipowym” almanachu tradycyjnie sto tekstów stu autorów, którzy wyróżnili się świeżością, odbioru rzeczywistości, obiecującym warsztatem literackim lub nawet stworzeniem własnej wizji świata przedstawionego w utworze.”Tyle jury ... A wśród nagrodzonych… Filip Siuda z prozą "Z ulicy na dach, z dachu na ulicę"! Filipowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów (to jeszcze nie Nobel, ale .. kto wie ...)!

 • Wycieczka integracyjna klasy Ia/4.

  W dniu 24 października 2019 roku odbyła się wycieczka integracyjna klasy 1a/4. W sieniawskiej kopalni mieliśmy okazję posłuchać interesującego wykładu o węglu brunatnym. Po wykładzie pojechaliśmy zobaczyć kopalnię odkrywkową. Następnie poligon wędrzyński zaskoczył nas niesamowitą niespodzianką, a mianowicie przejściem przez tor psychologiczny, zwany również labiryntem. Przejście w ciemności dostarczyło uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Wycieczka zakończyła się ogniskiem oraz wspólnym śpiewaniem w sympatycznej atmosferze. 

 • Pasowanie uczniów w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzeczu w dn. 18.10.2019r.

 • Debata Nauczycielska UAM dla Najlepszych

     W dniu 15.10 2019r. w Collegium Minus odbyła się debata dla nauczycieli, na którą została zaproszona mgr Irena Piotrowska.

     Rozmowy toczyły się przy różnych stolikach dziedzinowych: biologów i chemików, matematyków i fizyków, językowców polonistów oraz historyków.

     Dzieliliśmy się doświadczeniami, pomysłami, nawiązując nowe kontakty między kolegami i koleżankami, nauczycielami a kadrą dydaktyczną UAM. Moderatorem naszego stolika była dr hab. Aneta Piechalak. Dyskusje przebiegały w przyjaznej atmosferze. Na koniec moderatorzy opracowali wnioski dotyczące Debaty Nauczycielskiej.

     Spotkanie podsumowała prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk -prorektor UAM, która także brała czynny udział w pracy stolika językowców.

     Na zakończenie warsztatów Pani Prorektor podziękowała wszystkim uczestnikom za twórczą pracę i poświęcony czas.

 • III miejsce Liceum na Turnieju o Puchar Dyrektora CKZiU.

 • Powtórka przed maturą na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu.

  Uczniowie naszego liceum uczestniczyli w XIII edycji wykładów i warsztatów organizowanych na Wydziale Historii UAM. Temat wiodący tegorocznej powtórki przed maturą to "Rozwój nauki na przestrzeni wieków".

 • Stypendia Starosty Międzyrzeckiego.

  Nasi uczniowie Stypendystami Starosty Międzyrzeckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Narodowe czytanie.

  14 września 2019 roku w Bibliotece Miejskiej odbyło się Narodowe Czytanie. Nasze Liceum reprezentowali:Kornelia Kręciszewska i Filip Witkowski z klasy 2b wraz z Panią Dorotą Szulc-Pawlak. Przeczytali oni fragment noweli Marii Konopnickiej pt. "Dym".

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
  ul. Staszica 22b
  66-300 Międzyrzecz
 • Sekretariat:
  (+48) 95 741 25 88
  Księgowość:
  (+48) 95 741 25 80
  Fax:
  (+48) 95 742 73 30

Galeria zdjęć