• Aktualności i współpraca z UAM

• NOWY SKŁAD RADIOWĘZŁA SZKOLNEGO 2017/2018

•        Radiowęzeł szkolny w bieżącym roku szkolnym obsługiwać będą: Maciej Pigan, Stanisław Puślednik, Jakub Janaczek oraz Damian Sikorski. Opiekunem radiowęzła została mgr Grażyna Bułach.

Podczas apelu podziękowano  za sumienną pracę ubiegłorocznemu radiowęzłowi  w składzie: Dominik Pawliszak, Kacper Baraniecki, Michał  Polat,  Łukasz Ogiba raz opiekunowi mgr Grażynie Bulach.

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

• W bieżącym roku szkolnym wybrany został Samorząd Uczniowski w składzie:

Dawid Wiśniewski- przewodniczący,

Aleksandra Skowron – wiceprzewodnicząca,

Damian Sikorski-sekretarz,

Dawid Dziobek- skarbnik,

Julia Gabryelska- asystent,

Dawid Szczepanik- asystent,

Michał Wesoły- asystent.

Opiekunem SU została mgr Grażyna Bułach.

Nowo wybrany samorząd podziękował za pracę ustępującemu, w skład którego wchodzili: Natalia Kudlińska, Dominika  Kucharyk,  Kacper Baraniecki, Małgorzata Staszewska, Michał Polat, Bolesław Bujakowski oraz Kacper Ganczarski. Podziękowania  złożono również ubiegłorocznemu opiekunowi SU - mgr Magdzie Łobejko.

• PRZEKAZANIE SZTANDARU SZKOŁY

•            10 listopada 2017 roku  podczas uroczystego apelu odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły. Ustępujący poczet : Damian Lesiewicz,  Blanka Cieślewicz, Weronika Bartkowiak, ( I skład) oraz Krystian Waśkowski,  Weronika Słota, Małgorzata Staszewska (II skład) przekazał  sztandar szkoły nowo wybranemu pocztowi, w skład którego wybrani zostali uczniowie klas II : Paweł Bogdan, Maria Krawiec, Amanda Wika( I skład) oraz Mikołaj  Michalczak,  Kamila Szmulkis, Alicja Ferenc (II skład). Członkowie nowo wybranego pocztu złożyli uroczyste ślubowanie.

• UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM LICEUM

• W piątek, 10 listopada 2017 roku w naszym Liceum  obchodziliśmy  99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego obejrzeliśmy montaż poetycko- muzyczny przygotowany przez klasę II a pod kierunkiem mgr Doroty Szulc- Pawlak. Apel poprowadzili Patrycja Szejner oraz Paweł Skoczylas , którzy opowiedzieli , jak wyglądała droga Polaków do wolności .  Milena Bednarska wzruszająco zaśpiewała polskie pieśni patriotyczne, natomiast wiersze recytowali: Gabriela Siwek, Adrian Szermer, Łukasz Kania,  Bartosz Judek, Martyna Wiśniewska, Patryk Rogala oraz Michał Wesoły. Piękne dekoracje przygotowały Natalia Fabicka i Amanda Wika,  oprawą muzyczną zajęli się Jakub Janaczek oraz Maciej Pigan, a uroczystość fotografowali Agata Mirowska, Michał Tyśper oraz Kacper Baraniecki.

• W dniu 16 .11.2017r gościliśmy w naszej szkole dr Arkadiusza Kajdasza

pracownika naukowego Pracowni Technologii Wysokoprzepustowych

Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii

Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

który wraz z doktorantkami :

- Weroniką Majer

- Natalią Pstrąg

przeprowadzili zajęcia warsztatowe na temat :

Elektroforezy oraz sekwencjonowania cząsteczki DNA.

• Z wizytą u Heliodora

•                     17 października 2017 roku uczniowie klasy IA odbyli swoją pierwszą wycieczkę do Poznania jako licealiści. Odwiedziliśmy gmach Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie mieliśmy  okazję  bliżej poznać sylwetkę  patrona naszego Liceum- Heliodora Święcickiego. Ponadto uczniowie zwiedzili gmach Uniwersytetu, obejrzeli sale wykładowe, a także gabinet Rektora tej uczelni , gdzie szczególnie zachwycił ich piękny witraż prezentujący dziedziny nauki, w zakresie których kształci uczelnia.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Krypty Zasłużonych Wielkopolan. Uczniowie oraz ich opiekunowie oddali cześć Heliodorowi Święcickiemu oraz innym wybitnym Polakom tam spoczywającym .

Atrakcją wycieczki okazał się film pt. „Twój Vincent”. Niekonwencjonalny sposób przedstawienia obrazu nie tylko zadziwił, ale i zachwycił.

Wycieczka była bardzo udana, czas upłynął nam w  miłej atmosferze, a my  nie tylko wzbogaciliśmy   swoją wiedzę, ale także mieliśmy okazję do bliższego poznania się i integracji.

• Wykład dr Arlety Małeckiej ,,  Za czy  przeciw GMO  ”
            • Wykład dr Arlety Małeckiej ,, Za czy przeciw GMO ”

• 27.10. 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym

w Międzyrzeczu

dr Arleta Małecka adiunkt UAM Poznań

przeprowadziła zajęcia

dla uczniów klas III fakultetu biologicznego i zaproszonych gimnazjalistów

,,  Za czy  przeciw GMO  ”

• Laureaci II edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego.

•

W II edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego pt. „Zbrodnia i zagadka kryminalna w fantastycznych światach” zorganizowanego przez Uniwersytet Zielonogórski wyłoniono czworo Laureatów z naszej szkoły:

• Kacper Babiak, klasa IIA,
              • Paweł Rogala, klasa IIA,
              • Maria Kuszyńska , klasa IIC,
              • Wojciech Pawłowski, tegoroczny absolwent.

Paweł Rogala zajął I miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!

• Sekretariat: (+48) 95 741 25 88 Księgowość: (+48) 95 741 25 80 Fax: (+48) 95 742 73 30 tel. kom. 504240583 email: lo_mcz@o2.pl