• Aktualności i współpraca z UAM

• Filip Siuda nagrodzony w ogólnopolskim konkursie literackim.

• Ze świata literatury ...„Jury XXXVII Wojewódzkiego i XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA’ 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej ma zaszczyt poinformować, że w tegorocznym przeglądzie wzięło udział 509 autorów z całej Polski, którzy nadesłali 1206 utworów. 334 uczniów szkół podstawowych nadesłało 741 utworów. 61 uczestników przeglądu z likwidowanych w Polsce gimnazjów przesłało 133 utwory. 114 uczniów szkół średnich zaprezentowało 332 prace.Po zapoznaniu się z wszystkimi utworami – jury w składzie: Tomasz Jastrun (przewodniczący), Jan Picheta, Juliusz Wątroba, Irena Edelman (sekretarz) postanowiło uhonorować drukiem w „lipowym” almanachu tradycyjnie sto tekstów stu autorów, którzy wyróżnili się świeżością, odbioru rzeczywistości, obiecującym warsztatem literackim lub nawet stworzeniem własnej wizji świata przedstawionego w utworze.”Tyle jury ... A wśród nagrodzonych… Filip Siuda z prozą "Z ulicy na dach, z dachu na ulicę"! Filipowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów (to jeszcze nie Nobel, ale .. kto wie ...)!

• Wycieczka integracyjna klasy Ia/4.

• W dniu 24 października 2019 roku odbyła się wycieczka integracyjna klasy 1a/4. W sieniawskiej kopalni mieliśmy okazję posłuchać interesującego wykładu o węglu brunatnym. Po wykładzie pojechaliśmy zobaczyć kopalnię odkrywkową. Następnie poligon wędrzyński zaskoczył nas niesamowitą niespodzianką, a mianowicie przejściem przez tor psychologiczny, zwany również labiryntem. Przejście w ciemności dostarczyło uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Wycieczka zakończyła się ogniskiem oraz wspólnym śpiewaniem w sympatycznej atmosferze.

• Debata Nauczycielska UAM dla Najlepszych

•    W dniu 15.10 2019r. w Collegium Minus odbyła się debata dla nauczycieli, na którą została zaproszona mgr Irena Piotrowska.

Rozmowy toczyły się przy różnych stolikach dziedzinowych: biologów i chemików, matematyków i fizyków, językowców polonistów oraz historyków.

Dzieliliśmy się doświadczeniami, pomysłami, nawiązując nowe kontakty między kolegami i koleżankami, nauczycielami a kadrą dydaktyczną UAM. Moderatorem naszego stolika była dr hab. Aneta Piechalak. Dyskusje przebiegały w przyjaznej atmosferze. Na koniec moderatorzy opracowali wnioski dotyczące Debaty Nauczycielskiej.

Spotkanie podsumowała prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk -prorektor UAM, która także brała czynny udział w pracy stolika językowców.

Na zakończenie warsztatów Pani Prorektor podziękowała wszystkim uczestnikom za twórczą pracę i poświęcony czas.

• Narodowe czytanie.

• 14 września 2019 roku w Bibliotece Miejskiej odbyło się Narodowe Czytanie. Nasze Liceum reprezentowali:Kornelia Kręciszewska i Filip Witkowski z klasy 2b wraz z Panią Dorotą Szulc-Pawlak. Przeczytali oni fragment noweli Marii Konopnickiej pt. "Dym".

• Laureaci IV Lubuskiego Konkursu Literackiego

• Rozbijamy bank z nagrodami!!!👍Dzisiaj- 17 września- w gościnnych progach Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i antologii nagrodzonych opowiadań laureatom IV Lubuskiego Konkursu Literackiego "Tajemnice lubuskich lasów". Pięcioro naszych uczniów ( albo "najświeższych" absolwentów) zostało wyróżnionych w tym konkursie. Są to: Maria Kuszyńska (absolwentka kl.3c), Kornelia Kręciszewska (kl. 2b), Jagoda Kuczyńska (absolwentka kl. 3b), Kacper Babiak (absolwent kl. 3a) i Filip Siuda (kl. 3b). Ponadto nasi licealiści zajęli trzy pierwsze miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych!!! Kornelia zajęła pierwsze, Maria drugie, a Filip trzecie miejsce! Jesteśmy dumni! Gratulujemy całej piątce i życzymy kolejnych sukcesów!

• Rozpoczęcie roku szkolnego

W poniedziałek 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. O godz. 9:00 odbędzie się uroczysty apel, a następnie spotkania uczniów z wychowawcami klas.

• Sekretariat: (+48) 95 741 25 88 Księgowość: (+48) 95 741 25 80 Fax: (+48) 95 742 73 30 tel. kom. 504240583 email: lo_mcz@o2.pl